Jak określić długość cyklu dla ginekologa?

Kiedyś mój cykl trwał 30 dni. Od około 6 miesięcy zauważyłam, że okres jest wcześniej. 6 miesięcy temu cykl trwał 28 dni, a poprzedni 26 dni. Wiem, że nadal to norma, ale teraz planuję wizytę u ginekologa i na pytanie jak długi mam cykl powinnam odpowiedzieć ok. 27 dni czy 30? Czy zawsze podaje się ten cykl z ostatniego miesiąca?

Na wizycie u ginekologa proszę opisać sytuację - tak jak to Pani zrobiła zadając pytanie.
Najlepiej jest podać zakres, czyli na przykład od 26 do 30 dni. Jeśli tak jak Pani wspomina pojawiły się zmiany w ostatnich miesiącach warto opisać na czym te zmiany polegały. Informacja, którą przedstawiła Pani powyżej daje bardzo dobry wgląd w to jak wygląda aktualnie Pani rytm miesiączkowania.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Poznaniu Ginekolog w Rzeszowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4568
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12306
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z