Jak mogę określić czy pozostałość po odchudzaniu to tłuszcz czy skóra?

Udało mi się schudnąć 40 kg, ale niestety szybko i niezdrowo. Teraz mimo, że jestem bardzo szczupła (50 kg,167 cm) mam ogromne łydki. Gdy łapie to co "zwisa" jest to wielkość aż 4/5cm (przy łydkach 33 cm robi to ogromną róznice). Chciałabym zdecydować się na zabieg chirurgii plastycznej. Skąd mogę wiedzieć czy jest to tłuszcz (i wtedy zdecydować się na liposukcję) czy po prostu nieobkurczona skóra? I jeżeli jest to skóra, jaki zabieg może pomóc?

Proszę zgłosić się na konsultację do chirurga (specj.-chirurgia plastyczna), który zbada Panią i oceni, jaka forma postępowania zabiegowego będzie wskazana w Pani przypadku.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10039
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi