Jak interpretować wyniki badania rezonansem?

Witam. Proszę o interpretację poniższego opisu badania rezonansem. Zniesienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Zwężenie przestrzeni międzykręgowych L3-L4-L5-S1. Cechy dehydratacji krążków międzykręgowych L3-L4, L4-L5 i L5-S1. Na poziomie L4-L5 widoczna jest centralna masywna przepuklina krążka międzykręgowego na ok. 11mm do kanału kręgowego z modelowaniem worka oponowego, przewężeniem kanału kręgowego do 7mm- cechy stenozy i uciskiem na korzenie rdzeniowe. Na poziomie L3-L4 widoczna jest centralna wypuklina krążka międzykręgowego na ok. 7mm do kanału kręgowego z modelowaniem worka oponowego i przyleganiem do prawego korzenia rdzeniowego. Na poziomie L5-S1 widoczna jest centralna wypuklina krążka międzykręgowego na ok. 5mm do kanału kręgowego z modelowaniem worka oponowego. Za miesiąc mam rehabilitację. Czy zmiany w kręgosłupie są już na tyle zaawansowane, że może grozić mi operacja?

Wskazana konsultacja neurochirurgiczna.
Proszę wynik skonsultować z lekarzem zlecającym badanie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4055
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10813
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi