Jak interpretować badanie na obecność HPV?

Wykonałam badanie na obecność 14 wysokoonkogennych HPV (HPV-HR). Nie potrafię zinterpretować wyników. Proszę o pomoc. Wyniki są następujące: Genotyp 16 - Nie wykryto, Genotyp 18 - Nie wykryto, Genotyp 45 - Nie wykryto, Inne genotypy (A) - Nie wykryto, Inne genotypy (B) - Wykryto. Co oznacza, że wykryto genotyp B? Czy tu chodzi o jeden z pozostałych niewymienionych (z tych 14 typów) czy o zupełnie inny typ? Czy to może być na przykład typ 6?

Interpretacji wyniku powinien podjąć się lekarz lub inna osoba go zlecająca. Proszę zgłosić się na konsultację z wynikiem badania celem jego omówienia. Warto też wziąć pod uwagę Pani dotychczasowy wywiad chorobowy i aktualne objawy. Wynik tego badania będzie też wpływał na dalsze postępowanie w tym schemat dalszej diagnostyki onkologicznej.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi