Jak interpretować badanie na obecność HPV?

Wykonałam badanie na obecność 14 wysokoonkogennych HPV (HPV-HR). Nie potrafię zinterpretować wyników. Proszę o pomoc. Wyniki są następujące: Genotyp 16 - Nie wykryto, Genotyp 18 - Nie wykryto, Genotyp 45 - Nie wykryto, Inne genotypy (A) - Nie wykryto, Inne genotypy (B) - Wykryto. Co oznacza, że wykryto genotyp B? Czy tu chodzi o jeden z pozostałych niewymienionych (z tych 14 typów) czy o zupełnie inny typ? Czy to może być na przykład typ 6?

Interpretacji wyniku powinien podjąć się lekarz lub inna osoba go zlecająca. Proszę zgłosić się na konsultację z wynikiem badania celem jego omówienia. Warto też wziąć pod uwagę Pani dotychczasowy wywiad chorobowy i aktualne objawy. Wynik tego badania będzie też wpływał na dalsze postępowanie w tym schemat dalszej diagnostyki onkologicznej.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3557
Pytań zadanych
przez pacjentów
8512
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi