2022-08-10

Jak długo może utrzymywać się ból po wyleczonym skręceniu stawu skokowego?

Mam pytanie odnośnie bólu stopy przy chodzeniu. Doznałem urazu stawu skokowego stopy prawej (podskoczyłem ''chrupnęło'' i od razu pojawił się obrzęk z bólem). Pojechałem na SOR gdzie wykonano RTG, które nic nie wykazało, ale diagnoza to: skręcenie i naderwanie stawu skokowego. Została założona szyna gipsowa, po dwóch tygodniach w poradni ortopedycznej ściągnięto szynę (stopa nadal była spuchnięta) i lekarz zalecił jeszcze oszczędzanie nogi, ale chodzenie w ortezie. Co dwa tygodnie widziałem się z lekarzem na kontroli, aż zakończył leczenie. Nie dostałem zaleceń odnośnie rehabilitacji ani dłuższego L4 (stopa już prawie nie puchnie). W sumie od urazu minęło ponad 5 tygodni i ruchomość stawu wydaje się dobra - mogę chodzić, ale przy chodzeniu czuję ból w okolicach pięty i na boku. Pytanie czy ból może się jeszcze utrzymywać przez jakiś czas (jeszcze nie minęły dwa miesiące) po tym gdy lekarz ortopeda zakończył leczenie i ewentualnie w razie bólu polecił smarować maścią. Utrudnia mi to codzienne funkcjonowanie, a chcę wrócić do pracy.

Wskazana fizjoterapia, z dobranymi indywidualnie dla Pana ćwiczeniami; proszę zgłosić się do fizjoterapeuty z dokumentacją medyczną.
Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym w poradni ortopedycznej. Być może zleci zabiegi fizjoterapeutyczne.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ortopeda w Dąbrowie Górniczej Ortopeda w Katowicach Ortopeda we Wrocławiu Ortopeda w Gliwicach Ortopeda w Bielsku-Białej Ortopeda w Częstochowie Ortopeda w Warszawie Ortopeda w Opolu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5979
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15664
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+140
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4