Infekcja pochwy - paciorkowiec grupy B. Czy na pewno nie jest konieczny antybiotyk?

Od dłuższego czasu doskwiera mi mleczna wydzielina oraz nieprzyjemny zapach z pochwy. Brak infekcji grzybiczej jedynie bakteria: Streptococcus agalactiae - dość liczne. Lekarz prowadzący twierdzi, ze nie ma potrzeby podania antybiotyku skoro nie jestem w ciąży ale dokuczliwe dolegliwości cały czas się utrzymują. Co robić? Czy naprawdę w tym przypadku nie musi zostać podany antybiotyk?
W niektórych sytuacjach mimo, że streptococcus agalactiae naturalnie kolonizuje organizm człowieka może być także patogenem i wymagać antybiotykoterapii. Wskazany kontakt z lekarzem i omówienie terapii.
Zalecana konsultacja z innym lekarzem.
Infekcja tą bakterią z reguły przebiega bezobjawowo, a przyczyną dolegliwości może być inny drobnoustrój. Proszę ponownie omówić postępowanie z lekarzem ginekologiem, rozważyć ponowne pobranie posiewu na wymaz. Nawet przy jałowym wymazie można rozważyć włączenie odpowiednio dobranego leczenia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7008
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi