Infekcja pochwy - paciorkowiec grupy B. Czy na pewno nie jest konieczny antybiotyk?

Od dłuższego czasu doskwiera mi mleczna wydzielina oraz nieprzyjemny zapach z pochwy. Brak infekcji grzybiczej jedynie bakteria: Streptococcus agalactiae - dość liczne. Lekarz prowadzący twierdzi, ze nie ma potrzeby podania antybiotyku skoro nie jestem w ciąży ale dokuczliwe dolegliwości cały czas się utrzymują. Co robić? Czy naprawdę w tym przypadku nie musi zostać podany antybiotyk?
W niektórych sytuacjach mimo, że streptococcus agalactiae naturalnie kolonizuje organizm człowieka może być także patogenem i wymagać antybiotykoterapii. Wskazany kontakt z lekarzem i omówienie terapii.
Zalecana konsultacja z innym lekarzem.
Infekcja tą bakterią z reguły przebiega bezobjawowo, a przyczyną dolegliwości może być inny drobnoustrój. Proszę ponownie omówić postępowanie z lekarzem ginekologiem, rozważyć ponowne pobranie posiewu na wymaz. Nawet przy jałowym wymazie można rozważyć włączenie odpowiednio dobranego leczenia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4311
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi