Ile czasu po antybiotykoterapii mogę współżyć bez prezerwatywy?

Miałam anginę, przyjmowałam antybiotyk 2 razy dziennie, ale nie pomógł mi więc po kilku dniach zaczęłam brać inny antybiotyk raz dziennie. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Po jakim czasie od skończenia tych 2 opakowań antybiotyków mogę znowu współżyć bez prezerwatywy?

Zaleca się aby jeszcze przez 7 dni po zakończeniu przyjmowania antybiotyku stosować dodatkowe metody zabezpieczenia (np. prezerwatywę). Proszę zwrócić uwagę, że po antybiotykoterapii, w trakcie obecnego oraz kolejnego cyklu mogą pojawić się plamienia lub krwawienia śródcykliczne. Nie oznacza to osłabienia skuteczności antykoncepcji po zakończeniu kuracji antybiotykiem.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Ginekolog w Warszawie Internista w Warszawie Internista w Gliwicach Ginekolog w Krakowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi