Hashimoto, czy muszę leczyć?

Moim problemem jest tarczyca. Miałam robione badania tsh wynik wyszedł 4.100. Byłam tez na USG, doktor powiedział ze jest hasimoto, ale nie muszę tego leczyć. Czytałam dużo o tym i większość objawów mam, zauważyłam ze zmienił się tez wygląd mojej skóry włosy wypadają, a potliwość jest zwiekszona, nawet wtedy kiedy jest mi zimno, a zdarza się to bardzo często mam 20 lat i nie wiem co mam dalej robić, nie robić z tym nic czy trzeba to jednak leczyć?

Proszę zgłosić się do endokrynologa (lub ginekologa-endokrynologa).
Zalecana konsultacja endokrynologiczna.
Rozważyć proszę poszerzenie diagnostyki. Pani problemy nie muszą mieć bezpośredniego związku z chorobą tarczycy jednakże należy to szczegółowo zbadać.
tak należy leczyć

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8531
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi