Hashimoto, czy muszę leczyć?

Moim problemem jest tarczyca. Miałam robione badania tsh wynik wyszedł 4.100. Byłam tez na USG, doktor powiedział ze jest hasimoto, ale nie muszę tego leczyć. Czytałam dużo o tym i większość objawów mam, zauważyłam ze zmienił się tez wygląd mojej skóry włosy wypadają, a potliwość jest zwiekszona, nawet wtedy kiedy jest mi zimno, a zdarza się to bardzo często mam 20 lat i nie wiem co mam dalej robić, nie robić z tym nic czy trzeba to jednak leczyć?

Proszę zgłosić się do endokrynologa (lub ginekologa-endokrynologa).
Zalecana konsultacja endokrynologiczna.
Rozważyć proszę poszerzenie diagnostyki. Pani problemy nie muszą mieć bezpośredniego związku z chorobą tarczycy jednakże należy to szczegółowo zbadać.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5920
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi