Guzek na piersi - utrzymuje się wiele miesięcy po urazie. Czy jest się czym martwić?

Jestem mężczyzną mam 19 lat. 8 Miesięcy temu na imprezie doznałem urazu piersi (mocne wykręcenie sutków). Na jednej z piersi pojawił się siniak i mocny ból. Jednak ból i siniak zniknął po mniej więcej tygodniu. Pod sutkiem pojawił się jednak guzek. Na wizycie u lekarza dowiedziałem się, że "na razie nie ma czym się martwić", jednak jak wspomniałem mija 8 miesięcy od zdarzenia, a guzek zmienił kompletnie swoją postać (powiększył się obszarowo, ale zmniejszył wypukłością, jest jakby bardziej wklęsły). W jego okolicy pojawiły się nowe guzki. Byłem u lekarza jeszcze przed pojawieniem się tych nowych, jednak usłyszałem, że jest to pozostałość po guzku, który był wypełniony płynem i zbiór tłuszczu (chyba chodziło o fat necrosis). Aktualnie nie mam jak dostać się do lekarza. Od 8 miesięcy mocno zajmuje to moją głowę. Pierwszy raz w życiu słyszałem, żeby takie coś się komuś stało po wykręceniu i zamiast zanikać stale się zmienia i pojawiają się nowe rzeczy pod sutkiem. Nie wiem co mam o tym myśleć. Jest czym się martwić? Może zmienić lekarza? Istnieją jacyś specjaliści zajmujący się stricte takimi problemami?

Warto byłoby zrobić USG okolicy guzka, dalsze postępowanie w zależności od uzyskanego wyniku.
W pierwszej kolejności zalecane wykonanie USG gruczołu piersiowego.
W pierwszej kolejności proszę wykonać badanie ultrasonograficzne sutka. Uraz tej okolicy może mieć wiele konsekwencji i krwiak może być tylko jedną z nich. W przebiegu wchłaniania się krwiaka pourazowego dojść może do wytworzenia torbieli jak i ropnia, który wymagał będzie dalszego leczenia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7014
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi