Guzek na piersi - utrzymuje się wiele miesięcy po urazie. Czy jest się czym martwić?

Jestem mężczyzną mam 19 lat. 8 Miesięcy temu na imprezie doznałem urazu piersi (mocne wykręcenie sutków). Na jednej z piersi pojawił się siniak i mocny ból. Jednak ból i siniak zniknął po mniej więcej tygodniu. Pod sutkiem pojawił się jednak guzek. Na wizycie u lekarza dowiedziałem się, że "na razie nie ma czym się martwić", jednak jak wspomniałem mija 8 miesięcy od zdarzenia, a guzek zmienił kompletnie swoją postać (powiększył się obszarowo, ale zmniejszył wypukłością, jest jakby bardziej wklęsły). W jego okolicy pojawiły się nowe guzki. Byłem u lekarza jeszcze przed pojawieniem się tych nowych, jednak usłyszałem, że jest to pozostałość po guzku, który był wypełniony płynem i zbiór tłuszczu (chyba chodziło o fat necrosis). Aktualnie nie mam jak dostać się do lekarza. Od 8 miesięcy mocno zajmuje to moją głowę. Pierwszy raz w życiu słyszałem, żeby takie coś się komuś stało po wykręceniu i zamiast zanikać stale się zmienia i pojawiają się nowe rzeczy pod sutkiem. Nie wiem co mam o tym myśleć. Jest czym się martwić? Może zmienić lekarza? Istnieją jacyś specjaliści zajmujący się stricte takimi problemami?

Warto byłoby zrobić USG okolicy guzka, dalsze postępowanie w zależności od uzyskanego wyniku.
W pierwszej kolejności zalecane wykonanie USG gruczołu piersiowego.
W pierwszej kolejności proszę wykonać badanie ultrasonograficzne sutka. Uraz tej okolicy może mieć wiele konsekwencji i krwiak może być tylko jedną z nich. W przebiegu wchłaniania się krwiaka pourazowego dojść może do wytworzenia torbieli jak i ropnia, który wymagał będzie dalszego leczenia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1250
Pytań zadanych
przez pacjentów
4278
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi