2023-04-28

Gorączka, która się utrzymuje 3 dni od rozpoczęcia antybiotyku.

Minęły już 3 doby od podania pierwszej dawki antybiotyku, synek ma 6 lat, w nocy z niedzieli na poniedziałek dostał wysokiej temperatury. Popołudniu lekarz stwierdził anginę, była chwilowa poprawa temperatury gdy spadła do 37 stopni, a w kolejne dni wraca co 8h po podaniu antybiotyku. Po ponownej konsultacji lekarz zalecił nadal stosować antybiotyk i podawać leki przeciwgorączkowe. Czy antybiotyk mógł nie zadziałać? Zazwyczaj w drugiej dobie była poprawa, syn nie pierwszy raz przechodzi anginę, pediatra mówi, że nadal gardło/migdały wyglądają źle, kontrolę mamy za kolejne 4 dni. Czy powinnam czekać czy udać się do innego specjalisty i prosić o zmianę antybiotyku? Ile może trwać gorączka podczas stosowania antybiotyku? Dodam jeszcze, że jest alergikiem, wcześniej nie miał kataru, a od dwóch dni kicha co chwilę, ma czerwone łzawiące oczy, drapie go w nosie i ma przezroczystą wydzielinę z nosa (dostaje lek, ale nie widzę poprawy, syn szybko się przez to denerwuje i jest marudny). Proszę o poradę co powinnam zrobić w zaistniałej sytuacji?

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Angina we Wrocławiu Katar sienny w Gliwicach Lęki w Gliwicach Lęki w Opolu Lęki w Częstochowie Lęki we Wrocławiu Angina w Warszawie Katar sienny w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5462
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
14677
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+125
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie