Domowe sposoby na arytmię

Mam często arytmię serca. Chciałbym się dowiedzieć czy jest taka możliwość by poprawić tą chorobę domowym sposobem. Posiadam domek z piękną działką ogrodową, na której rosną różne zioła. Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedz
Przede wszystkim należy zdiagnozować arytmię - sugeruję nie zwlekać z tym, bo niektóre z arytmii są groźne dla życia. Dopiero po postawieniu diagnozy można rozważyć metody leczenia.
Wskazana jest konsultacja z kardiologiem, ocena pracy serca przez lekarza, wykonanie odpowiednich badań m.in.: ekg, holter ekg, echokardiografia, dalsza diagnostyka i leczenie.
Przeciwwskazane jest natomiast spożywanie substancji, które działają arytmogennie, tj. m.in.: kofeiny (kawa, herbata, yerba mate, napoje energetyczne), alkoholu (piwo, wódka itd.). Spożywanie w/w substancji może wywoływać lub nasilać zaburzenia rytmu serca. Oczywiście, nie widzę przeciwwskazań do spędzania czasu na łonie natury, niemniej jednak prawdopodobieństwo, iż wyleczy to przyczynę Pana dolegliwości jest niestety niewielkie. Ponadto warto zadbać o zdrową, zróżnicowaną dietę - np. Śródziemnomorską oraz o regularną aktywność fizyczną o umiarkowanej intensywności - tą ostatnią zalecam podjąć dopiero po wizycie u kardiologa, gdyż nadmierny wysiłek fizyczny również może prowadzić do nasilenia się zaburzeń rytmu serca, które mogą objawiać się m.in. kołataniem serca. Proszę nie bagatelizować problemu zdrowotnego i zgłosić się do specjalisty.
Zdecydowanie powinien udać się Pan do specjalisty kardiologa celem wykonania pełnej diagnostyki. Urokami działki będzie się Pan cieszył mając wdrożone odpowiednie leczenie:)
Wpływ otoczenia na przebieg choroby ma duże znaczenie, ale należałoby ustalić diagnozę i włączyć odpowiednie leczenie (niekoniecznie farmakologiczne).
Należy zgłosić się do kardiologa oraz pogłębić diagnostykę.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2809
Pytań zadanych
przez pacjentów
7017
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi