Dodatkowa kość łódkowata - lepsza będzie fizjoterapia czy operacja?

Zdiagnozowano u mnie dodatkową kość łódkowatą w obu stopach. Męczę się z nimi od prawie 2 lat. Podczas ostatniej wizyty dowiedziałam się, że mięsień piszczelowy tylny jest przyczepiony do owych kości. Stopy bolą przy chodzeniu, o bieganiu mogłam niestety zapomnieć. Lekarz zalecił fizjoterapię, jednak uprzedził, że nie da ona trwałych efektów, a właśnie na tym mi najbardziej zależy. Chciałabym się pozbyć problemu raz na zawsze, tym bardziej, że obecnie nie mogę się ruszać ze względu na to, że opuchlizna sprawiła, że tych kości po prostu nie widać. Jestem osobą aktywną fizycznie. Trenuję dość ciężko na siłowni i właśnie z nią chciałabym wiązać swą przyszłość. Mam 20 lat i nie chciałabym spędzić reszty życia w gabinetach fizjoterapeutów. Proszę o poradę. Czy fizjoterapia to rzeczywiście lepsze wyjście niż operacja?

Zalecana konsultacja ortopedyczna.
Proszę zgłosić się na konsultację odtopedyczną
Na pewno warto dać szansę fizjoterapii. Oczywiście, każdy przypadek jest jednostkowy i nic nie można stwierdzić bez dokładnego badania, ale bardzo często fizjoterapia w takiej sytuacji daje naprawdę dobre i długofalowe efekty.
Gdy jest opuchlizna powinien Pan odpuścić cwiczenia, ograniczyć intensywny ruch, i skonsultować z ortopedą.
Należy poważnie pomyśleć o fizjoterapii. Zalecam również konsultacje z ortopedą
Należy zgłosić się do ortopedy

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi