2022-08-25

Depresja i traumatyczne dzieciństwo - jak sobie pomóc?

Witam, mam 23 lata. Mialam traumatyczne dzieciństwo oraz dalszą przeszłość, cierpię na myśli s i depresje od 14 roku z. po śmierci taty, ktora pogłebia się i trwa do dziś. Mam stwierdzone zaburzenia osobowości Borderline od 17 r.ż. Od 2 lat nie biorę leków i autodestrukcyjnie sie głodzę i nie potafię nad tym zapanować, schudłam od tego czasu ponad 30kg.. jeśli coś jem to bardzo mało- nie jest to nawet dwa posiłki w ciągu dnia.. Mieszkam obecnie w Holandii, pracuje fizycznie na magazynie.. Dłużej nie dam rady, jestem wyniszczona, mam problemy nerwowo mięśniowe, bóle jelit, codziennie juz boli mnie głowa, moja twarz wygląda jakbym sie zestarzała.. Chodzę do lekarza domowego od roku nie mogę doprosić się o badania - gastroskopia itd.. Ważę 52 kg na 175cm wzrostu.. sprawdziła bmi i według niej nie jest az tak źle. Ja prosiłam ją o pomoc, mówiłam ze boję się o swoje zdrowie i życie, to poszło juz za daleko, sama nie dam rady, a ze strony lekarza spotykam sie ciągle ze zdaniem że nie ma większych powodów do obaw, bo ważę ponad 50kg. Ja zwariowałam naprawdę. Jak można mi pomoc? Uważam że szpital psychiatryczny i powrót do lekow to jedyna szansa. Mówiłam też o tym, ale najwidoczniej lekarka odebrala to tak jakbym po prostu nie chciała pracować. Codziennie mam myśli s , co ja mam robic ???? :(( Nie widzę dla siebie wyjścia, bo to jest autodestrukcja nad ktorą nie potrafię zapanować. Nie potrafię tak po prostu zacząć jeść.. proszę o odpowiedź i przepraszam że takie to długie, nie mam komu tego powiedzieć...

Konieczna jest stała opieka zarówno psychiatry jak i psychologa, włączenie leczenia. Doraźnie można skorzystać z dostępnych bezpłatnych linii konsultacyjnych. Dodatkowo wskazane są kontrolne badania zarówno laboratoryjne jak i obrazowe typu usg, rtg, badania endoskopowe.
Sugerowana konsultacja z psychiatrą i objęcie opieką oraz skierowanie na terapię i praca z psychoterapeutą.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Depresja w Warszawie Psychiatra w Katowicach Depresja w Dąbrowie Górniczej Depresja w Częstochowie Psychiatra w Warszawie Psychiatra w Częstochowie Depresja w Bielsku-Białej Psychiatra w Dąbrowie Górniczej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5954
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15625
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+138
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4