2023-11-27

Czym mogą być spowodowane takie zmiany skórne?

Mój 3-letni syn od ponad 4 tygodni boryka się z dziwnym zmianami skórnymi przede wszystkim na nogach, tył ud aż pod kolana, oraz boczki pośladków, czasem pojedynczy wyprysk wyjdzie na brzuszku i rękach, inne części ciała pozostają bez zmian. Przypomina to w wyglądzie ugryzienie, pod palcem wyczuwalne, opuchnięte, w środku maleńki naciek płynu, w swoim wyglądzie mi przypomina wyprysk u dorosłych na tle nadkarzonej potówki, bądź też zapalenie mieszka włosowego. Syn nie narzeka na świąd ani ból z tym związany. Byliśmy już u 4 lekarzy dermatologów oraz u alergologa nikt nie wie, co to jest, ja mocno się niepokoje, nic nie pomaga, miejscowo smarujemy maścią, taki wyprysk znika w przeciągu 4 dni, ale pojawiają się kolejne. Proszę o pomoc, bo już nie wiem, co robić. Dodam, że dziecko nie gorączkuje, na nic innego też nie narzeka, ogólny stan zdrowia uważam za dobry, przechodzi drobne infekcje, ponieważ uczęszcza do przedszkola, lecz infekcje są niegroźne, nie ma wskazań do antybiotyków, zwykła infekcja górnych dróg oddechowych, która sama mija po kilku dniach.

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Choroby skóry w Częstochowie Choroby skóry w Gliwicach Choroby skóry w Warszawie Dermatolog w Warszawie Choroby skóry w Krakowie Dermatolog w Bielsku-Białej Dermatolog w Krakowie Choroby skóry w Katowicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6000
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15723
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4