Czy zrosty w jajowodowach są widoczne w usg dopochwowym?

Witam, czy zrosty w jajowodach np po przejściu stanu zapalnego, są widoczne w usg dopochwowym? Jeśli nie, to czy dają one jakieś objawy ?

Nie, zrosty o ile nie wiążą się z obecnością innych nieprawidłowości w obrębie jajowodów nie są widoczne w badaniu ultrasonograficznym i nie dają objawów innych jak niemożność zajścia w ciążę.
W celu wykluczenia ich obecności konieczne może być wykonanie badania oceny drożności jajowodów. W tym celu proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem zajmującym się diagnostyką i leczeniem zaburzeń płodności.
W usg zrosty nie będą widoczne; mogą być przyczyną trudności zajścia w ciążę. Wszelkie wątpliwości powinien rozwiać lekarz ginekolog, proszę zgłosić się na wizytę stacjonarną.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9965
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi