Czy źle rozpuszczona witamina C może dostać się do płuc i powodować kaszel?

6 dni temu rozpuściłam 2000mg witaminy C w małej ilości wody i nie pomieszałam. Wypiłam, jednocześnie popijając wodą. Odrazu zaczęłam kaszleć i miałam problem z oddychaniem przez kilkanaście sekund, bo gdy oddychałam to odrazu kaszlałam. Dzisiaj mija 6 dzień, kaszle częściej i słychać chrypkowaty głos oraz pojawia się wydzielina gdy odkaszlnę chrypę. Czy jest możliwość, że źle rozpuszczona witamina C utknęła w płucach? Jakie badanie wykonać, żeby się o tym dowiedzieć?

Brak odpowiedzi

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Kaszel w Gliwicach Kaszel w Katowicach Kaszel w Dąbrowie Górniczej Kaszel w Warszawie Kaszel w Krakowie Kaszel w Częstochowie Kaszel we Wrocławiu Internista w Katowicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4533
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12264
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z