Czy zapalenie zatok może być powodem problemów z odczuwaniem zapachów?

Od jakiegoś tygodnia zaobserwowałam, że coś się dzieje z węchem. Najpierw użyłam perfum i na początku kiedy psikałam je na skórę miały bardzo okropny, odpychający zapach. W następnych dniach zauważyłam, że tym samym zapachem pachnie i co najgorsze smakuje np herbata. Tak samo mam np z coca-colą. Teraz mam wrażenie, że cały czas czuję ten zapach podczas oddychania. Jest delikatny, ale wciąż nie jest to normalne. Mam też wrażenie, że smak jest mniej intensywny niż zawsze. Myślę, że nie przeszłam covid, nigdy nie robiłam testu plus jestem osobą nieszczepioną. Natomiast dwa miesiące temu przeszłam zapalenie zatok.

tak zapalenie zatok może wpłynąć na odczuwanie zapachów
Myślę , ze to jednak był Covid 19, może Pani zbadać poziom przeciwciał i przekonać się czy była Pani chora. Klinicznie nie da się odróżnić Covidu od zapalenia zatok

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9965
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi