Czy wymiotowanie nawet po małej ilości alkoholu może być oznaką poważnej choroby?

Po każdym wypiciu alkoholu, nawet w małej ilości, szybko się upijam i wymiotuję. Wcześniej tak nie było. Mogłam wypić zdecydowanie więcej i czułam się bardzo dobrze. Problem pojawił się od mniej więcej 2 miesięcy. Piję rzadko, okazjolalnie - czy jest się czym martwić? Czy może to zwiastować jakąś poważną chorobę typu rak?

Tolerancja alkoholu jest zmienna w czasie i zależeć będzie w dużej mierze od stanu Pani zdrowia, diety czy stosowanych leków. Proszę omówić ten problem z lekarzem i rozważyć podstawową diagnostykę.
Nie ma powodu do niepokoju. Jeżeli źle Pani reaguje na alkohol, to proszę go unikać.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3435
Pytań zadanych
przez pacjentów
8282
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi