Czy wirus HIV może objawić się 5 dni po zarażeniu?

Witam, 8 dni temu miałem seks z prostututką. Waginalny w zabezpieczeniu, oralny bez. Po pocałunku, po 15 minutach zauważyłem zaczerwienienie oraz pieczenie wokół warg. Około 3 dni później na żołędziu zauważyłem zaczerwienienie oraz delikatny obrzęk, jednak nie czuję bólu. Ponadto zaatakowała mnie infekcja gardła - również nieboląca, jednak czuje obce ciało w okolicach krtani. Na języku pojawił się żółtawy nalot. Temperatura (mierzona 2 dni po stosunku do dziś) nie przekracza 37.2, niekiedy spada do 36.6. Ponadto od czasu do czasu doznaje niezbyt dużego kłucia w jądrach. Miałem wizytę u lekarza pierwszej pomocy - stwierdził, że to infekcja, przepisał mi maść Pimafucort oraz antybiotyk Amoksiklav, również spray Gardimax. Jednak 8 dni po domniemanym zakażeniu objawy nie ustępują, pozbyłem się jedynie nalotu z języka. Kilka dni po stosunku miałem również problemy z bólem brzucha (być może spowodowane stresem) oraz trawienne (być może spowodowane antybiotykiem), jednak praktycznie ustąpiły. Nic mnie nie boli, jednak infekcja gardła oraz penisa ze stanem podgorączkowym 37.2 nie dają mi spokoju. Jaką chorobą może być to spowodowane? Czy wirus HIV może objawić się np. 5 dni po zarażeniu? Jakie testy powinienem wykonać? Nie odczuwam bólu głowy, co najwyżej delikatne zawroty oraz rzadki ból kolana oraz pleców. Dzień przed oraz po stosunku odbywałem libacje alkoholową. Czym może być to spowodowane?

HIV nie objawa się po 5 dniach od zakażenia, a po 2-3 tygodniach.
Pierwsze objawy infekcji wirusem HIV pojawiają się później jednakże jest jeszcze cały szereg innych chorób przenoszonych drogą płciową. Proszę skonsultować się z lekarzem celem dobrania odpowiedniego leczenia i poszerzenia diagnostyki.
Zalecana konsultacja u dermatologa/ wenerologa.
prosze się zgłosić do lekarza dermatologa/wenerologa, który zaleci stosowne postepowanie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi