Czy w szpitalu mogą wywołać szybszy poród, jeżeli kilku lekarzy podało różne terminy?

Jestem w 7,5 miesiącu ciąży i 3 lekarzy potwierdziło mi termin porodu na 22 września. Musiałam się przeprowadzić, więc zmieniłam lekarza. Według miesiączki termin porodu wypada na 30 sierpnia, więc nowy lekarz przesunął mi termin w karcie i nie słucha nawet tego, że inni podali późniejszy termin (ja też uważam że późniejszy jest prawidłowy). Obecny lekarz stwierdził, że USG jest niepotrzebne i nawet na wcześniejsze wyniki nie spojrzał. Pomimo, że mówiłam, że miałam długie cykle i nieregularny okres to on uważa, że wypadnie termin z okresu. Boję się, że przez to będą mi chcieli w szpitalu wywołać ciążę wcześniej, jak nic się nie będzie działo, a nie chcę urodzić w 8 miesiącu. Co mam zrobić? Do tego lekarz nie chciał mi dać zwolnienia lekarskiego, a już dwa razy o nie prosiłam. Czy może on tego odmawiać na tym etapie ciąży?

Jeśli nie ma Pani zaufania do lekarza prowadzącego ciążę to nie pozostaje nic innego jak zmienić lekarza.
Bez uprzedniego badania nie mam możliwości weryfikacji, który termin porodu jest u Pani bardziej prawdopodobny.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Katowicach Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Ciąża w Krakowie Ciąża w Gliwicach Ciąża w Gdańsku Ciąża w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4055
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10796
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi