Czy w drogach oddechowych zawsze znajduje się wydzielina, której nie da się pozbyć?

Czy w drogach oddechowych zawsze jest jakaś wydzielina/śluz/flegma? Nie jestem przeziębiona, a od dłuższego czasu wydalam z dróg oddechowych wydzielinę w różnych kolorach (czasem jest biała, przezroczysta lub żółta) na skutek utrudnionego oddychania. Czuję, jakby coś stało na przeszkodzie, żeby się tego pozbyć, tak jakby wyciskam to ruchami gardła. Niewiele to daje, bo zaraz pojawia się nowa wydzielina. Dlatego jestem ciekawa czy każdy człowiek ma w drogach oddechowych jakiś śluz i czy właśnie to mi wychodzi. Nosem nie jestem w stanie wydmuchać tej wydzieliny, często muszę się starać przesunąć ją w dół, aby wyszła gardłem. Rok temu miałam robione RTG klatki piersiowej i zatok oraz testy na alergię, ale wszystko jest w normie. Byłam też u laryngologa, który po badaniu nosa i gardła stwierdził, że nie mam polipów. Leki wykrztuśne, na alergię i astmę nie działają.

Należałoby powtórzyć rtg klatki piersiowej i z wynikiem zgłosić się do lekarza. Po przeprowadzeniu badania lekarz zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3557
Pytań zadanych
przez pacjentów
8512
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi