Czy w drogach oddechowych zawsze znajduje się wydzielina, której nie da się pozbyć?

Czy w drogach oddechowych zawsze jest jakaś wydzielina/śluz/flegma? Nie jestem przeziębiona, a od dłuższego czasu wydalam z dróg oddechowych wydzielinę w różnych kolorach (czasem jest biała, przezroczysta lub żółta) na skutek utrudnionego oddychania. Czuję, jakby coś stało na przeszkodzie, żeby się tego pozbyć, tak jakby wyciskam to ruchami gardła. Niewiele to daje, bo zaraz pojawia się nowa wydzielina. Dlatego jestem ciekawa czy każdy człowiek ma w drogach oddechowych jakiś śluz i czy właśnie to mi wychodzi. Nosem nie jestem w stanie wydmuchać tej wydzieliny, często muszę się starać przesunąć ją w dół, aby wyszła gardłem. Rok temu miałam robione RTG klatki piersiowej i zatok oraz testy na alergię, ale wszystko jest w normie. Byłam też u laryngologa, który po badaniu nosa i gardła stwierdził, że nie mam polipów. Leki wykrztuśne, na alergię i astmę nie działają.

Należałoby powtórzyć rtg klatki piersiowej i z wynikiem zgłosić się do lekarza. Po przeprowadzeniu badania lekarz zadecyduje o dalszym postępowaniu.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi