Czy uczucie suchości w gardle może być na tle nerwowym?

Jakieś 4 tygodnie temu przechodziłam zapalenie krtani. Miałam uczucie zaklejenia w gardle i lekkie duszności. Nie obyło się bez antybiotyku. W międzyczasie miałam wykonane TK zatok, ponieważ cały czas odczuwałam spływającą wydzielinę w gardle. W badaniu wyszedł Kostniak w zatoce czołowej prawej. Byłam z wynikami u laryngologa, ponieważ cały czas odczuwam jakby zaciskanie w gardle, chrząkanie czasami zakaszlę jakby krtaniowo czy tchawiczo, ale lekarz stwierdził, że żadnej wydzieliny nie widzi i bardziej wygląda mu to na wysuszoną śluzówkę (kazał odstawić wszystkie sterydy, przepisał maść nawilżającą do nosa). Byłam jeszcze na wizycie u internisty, ponieważ cały czas utrzymuje mi się zarówno suchość, jak i klucha w gardle. Czy taka klucha, chrząkanie i kaszel mogą występować również na tle nerwowym? Wydaje mi się, że mogę mieć problem z nawilżeniem gardła, czasem, gdy chce mi się płakać mam wrażenie suchości w gardle. Jestem już wykończona chorobą, schudłam, mimo iż lekarz mnie osłuchiwał i mówił, że nic nie słyszy, mam jednak wrażenie, że coś mi "siedzi" w gardle/przełyku, najgorsza ta nie moc w odchrząknięciu. Czy to na tle nerwowym, czy powinnam zrobić jeszcze jakieś badania?

Tła nerwowego nie można wykluczyć, ale warto byłoby poszerzyć diagnostykę o rtg klatki piersiowej, badania laboratoryjne (z oceną czynności tarczycy). Z wynikami proszę zgłosić się do internisty, zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi