Czy uczucie suchości w gardle może być na tle nerwowym?

Jakieś 4 tygodnie temu przechodziłam zapalenie krtani. Miałam uczucie zaklejenia w gardle i lekkie duszności. Nie obyło się bez antybiotyku. W międzyczasie miałam wykonane TK zatok, ponieważ cały czas odczuwałam spływającą wydzielinę w gardle. W badaniu wyszedł Kostniak w zatoce czołowej prawej. Byłam z wynikami u laryngologa, ponieważ cały czas odczuwam jakby zaciskanie w gardle, chrząkanie czasami zakaszlę jakby krtaniowo czy tchawiczo, ale lekarz stwierdził, że żadnej wydzieliny nie widzi i bardziej wygląda mu to na wysuszoną śluzówkę (kazał odstawić wszystkie sterydy, przepisał maść nawilżającą do nosa). Byłam jeszcze na wizycie u internisty, ponieważ cały czas utrzymuje mi się zarówno suchość, jak i klucha w gardle. Czy taka klucha, chrząkanie i kaszel mogą występować również na tle nerwowym? Wydaje mi się, że mogę mieć problem z nawilżeniem gardła, czasem, gdy chce mi się płakać mam wrażenie suchości w gardle. Jestem już wykończona chorobą, schudłam, mimo iż lekarz mnie osłuchiwał i mówił, że nic nie słyszy, mam jednak wrażenie, że coś mi "siedzi" w gardle/przełyku, najgorsza ta nie moc w odchrząknięciu. Czy to na tle nerwowym, czy powinnam zrobić jeszcze jakieś badania?

Tła nerwowego nie można wykluczyć, ale warto byłoby poszerzyć diagnostykę o rtg klatki piersiowej, badania laboratoryjne (z oceną czynności tarczycy). Z wynikami proszę zgłosić się do internisty, zadecyduje o dalszym postępowaniu.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1801
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi