Czy TSH na na poziomie 2,400 u nastolatki to powód do niepokoju?

Czy wynik TSH wynoszący 2,400 u dziewczyny w wieku 17 lat jest prawidłowy czy jednak powinien wzbudzić niepokój? W internecie znalazłam całą masę różnych informacji na ten temat i sama nie wiem czym się kierować.

Powyższy wynik mieści się w granicach normy dla większości laboratoriów zarówno dla osób dorosłych, jak i nastolatków. Proszę jednak sprawdzić jakie są wartości referencyjne dla laboratorium wykonującego powyższe badanie.
Jest to prawidłowy wynik TSH.
norma
Wynik prawidłowy.
Zalecana konsultacja lekarska. Wyniki badań interpretuje się całościowo wraz ze stanem klinicznym pacjenta.
wynik 2,4 jest wynikiem prawidłowym

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi