2024-01-04

Czy to zmniejsza szanse na poczęcie?

Czy starając się o dziecko, należy oddać mocz po stosunku? 

W tej sprawie należy skonsultować się z ginekologiem prowadzącym
Dzień dobry,

Staranie się o dziecko to czas, w którym wiele par ma różne pytania dotyczące tego, co może zwiększyć lub zmniejszyć szanse na poczęcie. Odpowiedź na Pani pytanie jest dość prosta: oddanie moczu bezpośrednio po stosunku nie wpływa na szanse zajścia w ciążę. Praktyka ta jest często zalecana kobietom głównie w celu zapobiegania infekcjom dróg moczowych, ponieważ oddanie moczu pomaga oczyścić cewkę moczową z potencjalnych bakterii.

Jeśli chodzi o poczęcie, ważne czynniki to przede wszystkim: odpowiedni czas stosunku względem cyklu owulacyjnego kobiety, ogólny stan zdrowia obu partnerów, a także odpowiednia jakość ejakulatu i zdolność plemników do dotarcia do komórki jajowej.

Proszę pamiętać, że regularne próby poczęcia mogą czasami trwać nawet rok, co jest zupełnie normalne dla zdrowych par. Jeśli jednak mają Państwo obawy lub jeśli proces starania się o dziecko wydaje się wyjątkowo trudny, zaleca się konsultację z lekarzem. Specjalista może zalecić badania, które pomogą zrozumieć ewentualne przeszkody na drodze do poczęcia, i doradzić odpowiednie działania.

Zachęcam również do regularnego przeprowadzania badań i konsultacji z lekarzem ginekologiem, który może doradzić w kwestiach związanych z planowaniem rodziny oraz zapewnić wsparcie i odpowiednie wskazówki w tym ważnym dla Państwa okresie.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Warszawie Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Katowicach Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Gliwicach Ciąża w Częstochowie Ciąża w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15641
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4