Czy to przewlekłe zapalenie trzustki?

Od półtora roku mam codziennie biegunki, luźne stolce do 8 razy dziennie. Są one żółte, pomarańczowe lub składają się z samego niestrawionego pokarmu, najczęściej warzyw. Boli mnie również po prawej stronie brzucha w okolicy pępka. Ból nasila się wieczorem. Męczą mnie również straszne wzdęcia i gazy. Stolce czasami unoszą się na wodzie. Kawa i alkohol bardzo mi szkodzą. Miałam robione badanie na rozrost bakteryjny, który został potwierdzony 40 minut od rozpoczęcia badania. Otrzymałam metronidazol i rifaksyminę, które trochę mi pomogły. Nieprawidłowe badania wyszły: amylaza w moczu 550, we krwi prawidłowa. Podwyższone białe krwinki, OB 24, USG nie pokazał żadnych nieprawidłowości, na rezonansie były powiększone węzły chłonne w okolicy kretniczo-kątniczej 19x14. Powiększone węzły krezkowe oraz jeden przy głowie trzustki 9 mm. Czy te wyniki oznaczają przewlekłe zapalenie trzustki?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2412
Pytań zadanych
przez pacjentów
5941
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi