Czy to przewlekłe zapalenie trzustki?

Od półtora roku mam codziennie biegunki, luźne stolce do 8 razy dziennie. Są one żółte, pomarańczowe lub składają się z samego niestrawionego pokarmu, najczęściej warzyw. Boli mnie również po prawej stronie brzucha w okolicy pępka. Ból nasila się wieczorem. Męczą mnie również straszne wzdęcia i gazy. Stolce czasami unoszą się na wodzie. Kawa i alkohol bardzo mi szkodzą. Miałam robione badanie na rozrost bakteryjny, który został potwierdzony 40 minut od rozpoczęcia badania. Otrzymałam metronidazol i rifaksyminę, które trochę mi pomogły. Nieprawidłowe badania wyszły: amylaza w moczu 550, we krwi prawidłowa. Podwyższone białe krwinki, OB 24, USG nie pokazał żadnych nieprawidłowości, na rezonansie były powiększone węzły chłonne w okolicy kretniczo-kątniczej 19x14. Powiększone węzły krezkowe oraz jeden przy głowie trzustki 9 mm. Czy te wyniki oznaczają przewlekłe zapalenie trzustki?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3832
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9276
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+103
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi