Czy to objawy niedomykalności zastawki czy dolegliwości na tle nerwowym?

Od kilkunastu lat mam zdiagnozowana niedomykalność zastawki. Przez ten cały czas nie miałam większych problemów z tą dolegliwością. Dopiero w tym roku zaczęły zdarzać się incydenty zdrowotne tj. kołatanie serca i towarzyszące temu uczucie duszności i lęku. Dość często zdarza się to w stanie spoczynku albo budzi mnie ze snu. W czasie wysiłku nie mam problemów. W grudniu miałam robione badanie EKG, które nic nie wykazało oraz morfologię krwi, która była prawidłowa. Lekarz zapisał mi beta-blokery i stwierdził, że to dolegliwości na tle nerwowym. Jednak ja nie miałam ostatnio jakichś większych stresów. Bardzo proszę o wskazanie, co może być powodem takich dolegliwości. Czy powinnam zgłosić się do kardiologa?
Proszę zgłosić się do kariologa celem wykonania próby wysiłkowej.
Doprecyzowując, jeśli w przeszłości stwierdzono zespół Barlowa czyli zespół wypadania płatka zastawki mitralnej to może być to przyczyną zgłaszanych dolegliwości. Zaburzenia lękowe również mogą powodować takie objawy. Lęk nie zawsze jest lękiem uświadomionym i nie musi być powiązany z czynnikami stresowymi. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości sugeruję ponowny kontakt z lekarzem. Warto również oznaczyć poziom TSH we krwi.
zalecam wizyte u kardiologa
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1675
Pytań zadanych
przez pacjentów
4841
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi