Czy to objawy niedomykalności zastawki czy dolegliwości na tle nerwowym?

Od kilkunastu lat mam zdiagnozowana niedomykalność zastawki. Przez ten cały czas nie miałam większych problemów z tą dolegliwością. Dopiero w tym roku zaczęły zdarzać się incydenty zdrowotne tj. kołatanie serca i towarzyszące temu uczucie duszności i lęku. Dość często zdarza się to w stanie spoczynku albo budzi mnie ze snu. W czasie wysiłku nie mam problemów. W grudniu miałam robione badanie EKG, które nic nie wykazało oraz morfologię krwi, która była prawidłowa. Lekarz zapisał mi beta-blokery i stwierdził, że to dolegliwości na tle nerwowym. Jednak ja nie miałam ostatnio jakichś większych stresów. Bardzo proszę o wskazanie, co może być powodem takich dolegliwości. Czy powinnam zgłosić się do kardiologa?
Proszę zgłosić się do kariologa celem wykonania próby wysiłkowej.
Doprecyzowując, jeśli w przeszłości stwierdzono zespół Barlowa czyli zespół wypadania płatka zastawki mitralnej to może być to przyczyną zgłaszanych dolegliwości. Zaburzenia lękowe również mogą powodować takie objawy. Lęk nie zawsze jest lękiem uświadomionym i nie musi być powiązany z czynnikami stresowymi. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości sugeruję ponowny kontakt z lekarzem. Warto również oznaczyć poziom TSH we krwi.
zalecam wizyte u kardiologa
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi