2024-01-23

Czy to normalnie? Czy należy zgłosić się do lekarza?

Jestem prawie 6 lat po cięciu cesarskim. Z rany zaczęła sączyć się ropa i pojawiła się mała dziurka. 

Dzień dobry,

Pojawienie się ropy i małej dziurki w okolicy blizny po cięciu cesarskim, nawet jeśli od zabiegu minęło już 6 lat, wymaga natychmiastowej konsultacji medycznej. Może to być oznaka infekcji lub problemów z gojeniem się blizny, co czasami zdarza się nawet po długim czasie od operacji.

Proszę jak najszybciej umówić się na wizytę u lekarza - ginekologa. Lekarz prawdopodobnie przeprowadzi dokładne badanie miejsca, z którego sączy się ropa, może zlecić wykonanie wymazu w celu określenia rodzaju bakterii, które spowodowały infekcję, oraz zaleci odpowiednie leczenie, które może obejmować antybiotyki lub inne środki, w zależności od przyczyny i nasilenia problemu.

W międzyczasie, do momentu wizyty u lekarza, ważne jest, aby utrzymywać okolicę blizny w czystości, unikać nakładania na nią makijażu lub kremów, które nie zostały zalecone przez lekarza, oraz obserwować, czy nie pojawiają się inne objawy, takie jak gorączka czy pogorszenie ogólnego samopoczucia.

Proszę pamiętać, że regularne konsultacje i ścisła współpraca z lekarzem są kluczowe dla utrzymania zdrowia i właściwego leczenia. Nie należy ignorować żadnych niepokojących objawów, zwłaszcza gdy są związane z raną pooperacyjną.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Rzeszowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15641
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4