Czy to nadczynność tarczycy? Jakie badania wykonać?

Podejrzewam u siebie nadczynność tarczycy, ewentualnie zaburzenie wchłaniania. Objawy występują od wielu lat, przede wszystkim słabość mięśni, długi sen, bardzo duży apetyt przy chudej sylwetce, nadpotliwość, nietolerancja ciepła, roztargnienie i inne (szczególnie charakterystyczne dla chorej tarczycy). Miałem wykonane badanie TSH, które nie wykazało nieprawidłowości. Czy warto wykonać inne badania, a jeśli tak, to jakie?

Należy wykonać dodatkowe badania stężenia poziomu hormonów tarczycy oraz ewentualne przeciwciała
Warto zgłosić się do lekarza, który po zbadaniu Pana zaleci niezbędne badania laboratoryjne i w razie potrzeby badania obrazowe.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi