Czy to nadczynność tarczycy? Jakie badania wykonać?

Podejrzewam u siebie nadczynność tarczycy, ewentualnie zaburzenie wchłaniania. Objawy występują od wielu lat, przede wszystkim słabość mięśni, długi sen, bardzo duży apetyt przy chudej sylwetce, nadpotliwość, nietolerancja ciepła, roztargnienie i inne (szczególnie charakterystyczne dla chorej tarczycy). Miałem wykonane badanie TSH, które nie wykazało nieprawidłowości. Czy warto wykonać inne badania, a jeśli tak, to jakie?

Należy wykonać dodatkowe badania stężenia poziomu hormonów tarczycy oraz ewentualne przeciwciała
Warto zgłosić się do lekarza, który po zbadaniu Pana zaleci niezbędne badania laboratoryjne i w razie potrzeby badania obrazowe.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3579
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi