Czy to może być reakcja alergiczna?

Od ponad 2 lat mam nieznacznie powiększone węzły chłonne na szyi. Są wyczuwalne jedynie, gdy wezmę skórę szyi w palce. Wszystkie są miękkie, przesuwalne i bezbolesne. Mam też powiększone 3 węzły pod lewym obojczykiem i 1 w prawym dole obojczykowym. Wydawało mi się także, że wyczuwam powiększone węzły pod kolanami, jednak na USG lekarz powiedział, że nie widzi tam żadnych powiększonych węzłów. Reszta opisanych węzłów na USG okazała się lekko powiększona, jednak zdaniem lekarza wszystkie mają odpowiedni kształt, strukturę itp. Wykonywałem USG 2 razy w ciągu roku. Miałem także RTG klatki piersiowej i USG jamy brzusznej, które nic nie wykazały. Jestem alergikiem, szczególnie reaguję na psa i kota, a także pleśń, kurz, pyłki, trawę i roztocza. Po kontakcie z psem/kotem węzły na szyi powiększają się bardziej. Z tyłu głowy mam jednak obawy czy to może być jakiś chłoniak?

Poza badaniami obrazowymi powinny być wykonane również badania laboratoryjne, warto więc z wynikami dotychczas wykonanych usg, rtg zgłosić się do internisty celem ukierunkowania dalszej diagnostyki.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3557
Pytań zadanych
przez pacjentów
8514
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi