Czy to może być choroba krwi?

Jestem kobietą, mam 43 lata. Tydzień temu (niedziela) najprawdopodobniej zostałam przewiana, byłam nad morzem, wiał bardzo zimny wiatr i zimny strumień powietrza owiał moją lewą stronę szyi - poczułam to mocno. Wieczorem tego dnia pojawił się tkliwy powiększony mały węzeł po lewej stronie na szyi pod głową. Przez trzy dni czułam się osłabiona . Po 4 dniach tkliwość węzła ustąpiła. W piatek robiłam crp i morfologię. CRP w normie, Leukocyty podwyższone 11,31 tys i neutrofile 9,26 tys. Pozostałe parametry krwi w normie.Ostatnią morfologię robiłam pół roku temu i była ok. Dodam, iż obecnie czuję się dobrze, nie mam gorączki i stanu podgorączkowego, a węzeł nie jest juz wyczuwalny. Czy powinnam się martwić tym poziomem leukocytów i neutrofili? Czy może to wskazywać na choroby krwi?

Proszę wykonać kontrolną morfologię za 2-3 tygodnie (jeśli w międzyczasie nie będzie infekcji). Parametry białokrwinkowe powinny się znormalizować.
Podwyższone leukocyty i neutrofile najprawdopodobniej świadczą o aktualnej lub niedawno przebytej infekcji. Można zrobić powtórkę za kilka tygodni.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3579
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi