Czy to może być choroba krwi?

Jestem kobietą, mam 43 lata. Tydzień temu (niedziela) najprawdopodobniej zostałam przewiana, byłam nad morzem, wiał bardzo zimny wiatr i zimny strumień powietrza owiał moją lewą stronę szyi - poczułam to mocno. Wieczorem tego dnia pojawił się tkliwy powiększony mały węzeł po lewej stronie na szyi pod głową. Przez trzy dni czułam się osłabiona . Po 4 dniach tkliwość węzła ustąpiła. W piatek robiłam crp i morfologię. CRP w normie, Leukocyty podwyższone 11,31 tys i neutrofile 9,26 tys. Pozostałe parametry krwi w normie.Ostatnią morfologię robiłam pół roku temu i była ok. Dodam, iż obecnie czuję się dobrze, nie mam gorączki i stanu podgorączkowego, a węzeł nie jest juz wyczuwalny. Czy powinnam się martwić tym poziomem leukocytów i neutrofili? Czy może to wskazywać na choroby krwi?

Proszę wykonać kontrolną morfologię za 2-3 tygodnie (jeśli w międzyczasie nie będzie infekcji). Parametry białokrwinkowe powinny się znormalizować.
Podwyższone leukocyty i neutrofile najprawdopodobniej świadczą o aktualnej lub niedawno przebytej infekcji. Można zrobić powtórkę za kilka tygodni.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi