2023-11-22

Czy to bezpieczne? Jak wykonać płukanie?

Zdiagnozowano u mnie przewlekłe zapalenie zatok. Otrzymałam zalecenie, by płukać zatoki, jednak nigdy tego nie robiłam. Co zrobić w przypadku gdybym połknęła roztwór? Dodam, że nie wiem, czy mam krzywą przegrodę nosową (co jest przeciwwskazaniem) więc nie wiem, czy mogę stosować tę metodę. 

Witam, połknięcie niewielkiej ilości roztworu do płukania zatok (przeważnie są to roztwory soli kuchennej) nie jest niebiezpieczne dla organizmu. Życzę dużo zdrowia i pozdrawiam serdecznie dr n med Ewgenij Mozgunow
Należy stosować się do zaleceń lekarskich, a w razie jakichkolwiek wątpliwości - skontaktować się z lekarzem prowadzącym leczenie
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Zapalenie zatok w Bielsku-Białej Zapalenie zatok w Gliwicach Zapalenie zatok w Warszawie Zapalenie zatok w Dąbrowie Górniczej Zapalenie zatok w Częstochowie Zapalenie zatok we Wrocławiu Zapalenie zatok w Krakowie Zapalenie zatok w Opolu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5995
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15695
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4