Czy test na obecność COVID może wyjść pozytywny po przyjęciu 2 dawki szczepionki?

Mąż ma dziś szczepienie drugą dawką na COVID-19. W piątek chcemy wyjechać do Grecji, więc w czwartek będzie robił test na obecność COVID. Czy przez szczepienie może wyjść mu pozytywny wynik? Co wtedy zrobić? Po powrocie będzie przekroczone 42 dni od pierwszej szczepionki.

Po szczepieniu testy PCR nie powinny wychodzić dodatnie. Jeśli tak by się stało to znaczy, że Mąż jest zakażony i nie ma to związku ze szczepieniem.
Szczepienie nie powoduje pozytywnych wyników badania PCR
Po szczepieniu nie będzie pozytywnego wyniku testu PCR.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8531
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi