Czy takie stężenie hormonów tarczycy jest właściwe?

Chciałam zapytać czy przy takich wynikach tarczycy jest powód do niepokoju? TSH 3 generacji - 2,825 ulU/ml, Ft4 - 15,53 pmol/l, P/c anty-TG - 0,9 IU/ml, P/c anty-TPO - 2,0 IU/ML, wiek 27 lat
Przedstawione parametry należy skonfrontować ze szczegółowym wywiadem lekarskim, a przede wszystkim ze stanem klinicznym pacjenta. To pacjenta się leczy, a nie wyniki badań. Do interpretacji wyników badań laboratoryjnych niezbędna jest znajomość wszystkich parametrów, a nie tylko wybiórczo wskazanych .
Dzień dobry,
Każdy wynik laboratoryjny powinien mieć podane wartości referencyjne po których można stwierdzić czy są w normie. Niemniej jednak postawienie diagnozy wymaga zestawienia z objawami. Proszę skontaktować się z lekarzem, który zlecił badania.
Wyniki należy skonfrontować z normami oraz z wywiadem.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi