Czy takie stężenie hormonów tarczycy jest właściwe?

Chciałam zapytać czy przy takich wynikach tarczycy jest powód do niepokoju? TSH 3 generacji - 2,825 ulU/ml, Ft4 - 15,53 pmol/l, P/c anty-TG - 0,9 IU/ml, P/c anty-TPO - 2,0 IU/ML, wiek 27 lat
Przedstawione parametry należy skonfrontować ze szczegółowym wywiadem lekarskim, a przede wszystkim ze stanem klinicznym pacjenta. To pacjenta się leczy, a nie wyniki badań. Do interpretacji wyników badań laboratoryjnych niezbędna jest znajomość wszystkich parametrów, a nie tylko wybiórczo wskazanych .
Dzień dobry,
Każdy wynik laboratoryjny powinien mieć podane wartości referencyjne po których można stwierdzić czy są w normie. Niemniej jednak postawienie diagnozy wymaga zestawienia z objawami. Proszę skontaktować się z lekarzem, który zlecił badania.
Wyniki należy skonfrontować z normami oraz z wywiadem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi