2022-04-11

Czy suchość pochwy objawia się również intensywnym zapachem?

Mam 24 lata, od kilku lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Około rok temu w grudniu dostałam pierwszej poważnej infekcji intymnej. Ginekolog przepisał mi leki, ale nic nie pomogły. Cały czas od tamtego momentu czułam pieczenie w środku, swędzenie przez długi czas, ciągle czułam ból podczas stosunku. Na kolejnej wizycie po kilku miesiącach ginekolog stwierdziła, że mam zniszczoną florę bakteryjną prawdopodobnie przez antykoncepcję i dlatego też odczuwam ból (suchość pochwy). Przepisała mi coś doustnie i dopochwowo. Po skończeniu brania tabletek nadal odczuwałam ból przy stosunku. Zakupiłam jeszcze żel dopochwowy, który po czasie poprawił suchość w pochwie, ale bez niego przy stosunku i tak było dość sucho. Przez kolejne tygodnie kupowałam żele oraz probiotyk bez recepty. Można powiedzieć, że pomogło, ale od kilku tygodni czuję od siebie dziwny zapach. Czuję go czasami nawet przez spodnie. Jest bardzo ostry, ale nie przypomina mi ani drożdży ani w sumie rybiego zapachu. Czytałam, że może to przez suchość w pochwie? Dodam, że nic mnie nie piecze ani nie swędzi, a wydzielina jest dziwna, gęsta i biała - więc co to może oznaczać bez bólu? Często zbiera się też biała wydzielina na zewnątrz tak jak przy grzybicy, ale nie tak dużo (no i ten zapach). Czy można to jakoś wyleczyć? 

Po pierwsze flora bakteryjna w pochwie nie jest niszczona przez antykoncepcję hormonalną - o to może być Pani spokojna. Opisywane przez Panią dolegliwości mogą mieć podłoże w przewlekłej infekcji, która przede wszystkim wymaga odpowiedniej diagnostyki i dobrania właściwego leczenie. Proszę zgłosić się na wizytę ginekologiczną celem dalszego leczenia.
Zalecana stacjonarna wizyta ginekologiczna celem wdrożenia odpowiedniego leczenia.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Rzeszowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5954
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15625
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+138
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4