Czy stosować tabletkę "dzień po", jeżeli poprawnie użyliśmy prezerwatywy?

Mój chłopak i ja ostatnio mieliśmy swój pierwszy raz. Zabezpieczyliśmy się, używaliśmy prezerwatywy, sprawdziliśmy czy na pewno nie była pęknięta, również nie zsunęła się podczas stosunku i nie nastąpił wytrysk (prezerwatywa została zdjęta dopiero po odbytym stosunku), jednakże mój partner bardzo spanikował i uważa, że mimo wszystko powinniśmy skierować się po receptę na tabletkę "dzień po". Moim zdaniem nie ma takiej potrzeby, bo wszystko odbyło się bezpiecznie.

Z przedstawionych przez Panią informacji wynika, iż ryzyko nieplanowanej ciąży jest znikome, więc nie ma potrzeby stosowania antykoncepcji awaryjnej.
Ryzyko ciąży jest minimalne i antykoncepcja awaryjna nie jest potrzebna.
nie potrzeba tabletki po - ponieważ ryzyko zajścia w ciąże jest niewielkie
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Poznaniu Ginekolog w Lublinie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3833
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9307
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+103
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi