Czy stosować tabletkę "dzień po", jeżeli poprawnie użyliśmy prezerwatywy?

Mój chłopak i ja ostatnio mieliśmy swój pierwszy raz. Zabezpieczyliśmy się, używaliśmy prezerwatywy, sprawdziliśmy czy na pewno nie była pęknięta, również nie zsunęła się podczas stosunku i nie nastąpił wytrysk (prezerwatywa została zdjęta dopiero po odbytym stosunku), jednakże mój partner bardzo spanikował i uważa, że mimo wszystko powinniśmy skierować się po receptę na tabletkę "dzień po". Moim zdaniem nie ma takiej potrzeby, bo wszystko odbyło się bezpiecznie.

Z przedstawionych przez Panią informacji wynika, iż ryzyko nieplanowanej ciąży jest znikome, więc nie ma potrzeby stosowania antykoncepcji awaryjnej.
Wydaje się, że antykoncepcja awaryjna nie jest konieczna.
ryzyko ciąży jest minimalne
raczej nie ma konieczności
Ryzyko ciąży jest minimalne i antykoncepcja awaryjna nie jest potrzebna.
nie potrzeba tabletki po - ponieważ ryzyko zajścia w ciąże jest niewielkie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3323
Pytań zadanych
przez pacjentów
8073
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

95
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi