Czy spóźniająca się miesiączka i wypadanie włosów może być objawem niedoczynności tarczycy?

14-letnia córka ma wiele objawów niedoczynności tarczycy. Ciągle mówi, że jest jej zimno, spóźnia jej się miesiączka, wypadają włosy, jest zmęczona oraz ma suchą skórę. Skarży się także na ucisk w szyi. Miesiąc temu robiłyśmy pobranie krwi na TSH i miała wynik 2,400. Czy jest to prawidłowy wynik oraz czy może być to niedoczynność tarczycy?

Wynik badania TSH 2, 4 jest wynikiem prawidłowym. W celu ustalenia przyczyny zgłaszanych dolegliwości wskazana konsultacja endokrynologa celem pogębienia diagnostyki hormonalnej.
Wskazana wizyta stacjonarna u lekarza, z możliwością przeprowadzenia badania przedmiotowego i poszerzenia diagnostyki.
TSH 2.4 praktycznie wyklucza niedoczynność tarczycy, można rozważyć ponowne oznacznie np. za miesiąc
Wynik TSH w normie. Proszę powtórzyć za 6 tyg.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4034
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10730
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+107
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi