Czy są jakieś przeciwwskazania zdrowotne do zabiegu w komorze hiperbarycznej?

Dostałam w prezencie wejściówkę na tlenoterapię, jednak okazuje się, że występują przeciwwskazania do skorzystania zabiegu u osób z odmą płucną oraz rozedmą samoistną. Miesiąc temu wykonano u mnie RTG klatki piersiowej, opis poniżej: "Niewielkie zmiany włóknisto - bliznowate poswoiste w obu polach szczytowych z przewagą lewego. Pozostały miąższ płucny bez zmian ogniskowych lub uchwytnych zapalnych. Sylwetka serca w normie wieku. Wnęki i śródpiersie niezmienione". Czy z tego opisu mogę zrozumieć, że jest brak przeciwwskazań do skorzystania z zabiegu w komorze hiperbarycznej? 

Ten opis RTG nie wskazuje na zmiany rozedmowe . Te niewielkie zmiany włókniste nie są przeciwwskazaniem do tlenoterapii hiperbarycznej /tzw. HBOT/. Sesja polega na oddychaniu 100% tlenem w hiperbarii /wyższe ciśnienie niż w atmosferze/, co powoduje zwiększone dotlenienie wszystkich komórek. Po wyjściu z komory saturacja najczęściej wynosi 100%, co wskazuje ,że przez godzinę pacjent jest dotleniony w 100%, a to wpływa na poprawę funkcji narządów i na ich regenerację. Jak najbardziej proszę korzystać z sesji w HBOT.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi