Czy są jakieś przeciwwskazania zdrowotne do zabiegu w komorze hiperbarycznej?

Dostałam w prezencie wejściówkę na tlenoterapię, jednak okazuje się, że występują przeciwwskazania do skorzystania zabiegu u osób z odmą płucną oraz rozedmą samoistną. Miesiąc temu wykonano u mnie RTG klatki piersiowej, opis poniżej: "Niewielkie zmiany włóknisto - bliznowate poswoiste w obu polach szczytowych z przewagą lewego. Pozostały miąższ płucny bez zmian ogniskowych lub uchwytnych zapalnych. Sylwetka serca w normie wieku. Wnęki i śródpiersie niezmienione". Czy z tego opisu mogę zrozumieć, że jest brak przeciwwskazań do skorzystania z zabiegu w komorze hiperbarycznej? 

Ten opis RTG nie wskazuje na zmiany rozedmowe . Te niewielkie zmiany włókniste nie są przeciwwskazaniem do tlenoterapii hiperbarycznej /tzw. HBOT/. Sesja polega na oddychaniu 100% tlenem w hiperbarii /wyższe ciśnienie niż w atmosferze/, co powoduje zwiększone dotlenienie wszystkich komórek. Po wyjściu z komory saturacja najczęściej wynosi 100%, co wskazuje ,że przez godzinę pacjent jest dotleniony w 100%, a to wpływa na poprawę funkcji narządów i na ich regenerację. Jak najbardziej proszę korzystać z sesji w HBOT.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3545
Pytań zadanych
przez pacjentów
8500
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi