Czy refluks może mieć takie same objawy jak nerwica lękowa?

Mam suchość w gardle, jakbym miał anginę, małe uczucie gryzienia i kwasu w gardle. Raz jak obudziłem się, myślałem, że będę wymiotować - cofnął mi się jakiś kwaśny płyn w gardle, dodatkowo czasami boli mnie po lewej stronie koło pępka. Lekarz rodzinny oraz kilku psychologów dostrzegło u mnie nerwicę lękową, ale czy możliwe, że to co mam to refluks?

Choroba refuksowa przełyku może dawać takie objawy jak zgaga czy cofanie się treści żołądkowej do przełyku (zwłaszcza w pozycji leżącej). Warto zgłosić się do lekarza, który zaleci odpowiednie postępowanie niefarmakologiczne, ale i może wdrożyć w leczeniu leki hamujące wydzielanie kwasu solnego. A jeśli uzna za konieczne-skieruje Pana na gastroskopię.
Myślę ze to refluks, dobrze byłoby wykonać gastroskopię i skonsultować się z gastrologiem
Zalecana konsultacja gastrologiczna.
Wymienione objawy mogą być wywołane przez refluks żołądkowo przełykowy.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1802
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi