Czy refluks może mieć takie same objawy jak nerwica lękowa?

Mam suchość w gardle, jakbym miał anginę, małe uczucie gryzienia i kwasu w gardle. Raz jak obudziłem się, myślałem, że będę wymiotować - cofnął mi się jakiś kwaśny płyn w gardle, dodatkowo czasami boli mnie po lewej stronie koło pępka. Lekarz rodzinny oraz kilku psychologów dostrzegło u mnie nerwicę lękową, ale czy możliwe, że to co mam to refluks?

Choroba refuksowa przełyku może dawać takie objawy jak zgaga czy cofanie się treści żołądkowej do przełyku (zwłaszcza w pozycji leżącej). Warto zgłosić się do lekarza, który zaleci odpowiednie postępowanie niefarmakologiczne, ale i może wdrożyć w leczeniu leki hamujące wydzielanie kwasu solnego. A jeśli uzna za konieczne-skieruje Pana na gastroskopię.
Myślę ze to refluks, dobrze byłoby wykonać gastroskopię i skonsultować się z gastrologiem
Zalecana konsultacja gastrologiczna.
Wymienione objawy mogą być wywołane przez refluks żołądkowo przełykowy.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi