Czy reakcja alergiczna po drugiej dawce szczepienia będzie tak samo silna?

Mam 26 i jestem uczulona na trawy. Pierwsze szczepienie 23 lipca pfizerem. W momencie kiedy otrzymałam szczepienie zrobiło mi się słabo, duszno - położono mnie na tzw. kozetce. Obawiam się drugiego szczepienia. Czy reakcja po drugiej dawce może być taka sama lub silniejsza? Leżałam ok 40 min, w obecności lekarza przyjęłam druga tabletkę na alergię - rupatadynę.

reakcja po drugiej dawce nie powinna być taka, a raczej słabsza, ale nie wiadomo nigdy na 100%
powinna byc słabsza, ale nigdy nie można być pewnym
Proszę skonsultować to z lekarzem kwalifikującym.
Reakcja alergiczna nigdy nie występuje w momencie podania leku - prawdopodobnie zgłaszane objawy miały charakter omdlenia/stanu przedomdleniowego na tle wazowagalnym - czyli rekacja tak jak niektórzy mdleją np. na widok krwi. Drugą dawkę może Pani poprosić aby podano Pani w pozycji leżącej.
Proszę koniecznie skonsultować to z lekarzem kwalifikującym.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2412
Pytań zadanych
przez pacjentów
5941
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi