Czy przyjęcie antybiotyku zapobiega boreliozie?

Proszę o poradę w kwestii pokierowania jakie badania powinnam wykonać aby po kuracji antybiotykowej mieć pewność, że jestem zdrowa. Krótko opiszę sytuację. 28 czerwca (4 tygodnie temu) udałam się na izbę przyjęć do szpitala. Czułam się osłabiona, odczuwałam lekkie nudności, brak apetytu silny ból mięśni po lewej stronie na plecach, na wysokości żeber znajdował się rumień wędrujący wielkości 30 cm z małą, ciemną kropką pośrodku. Miejsce było zaczerwienione i rozgrzane. Bolała mnie również głową. W szpitalu stwierdzono, iż nie jest to kleszcz, że coś najprawdopodobniej mnie ugryzło. Ja to rozdrapałam, a to reakcja alergiczna, zaproponowano mi maść na receptę. W nocy tego samego dnia do do wszystkich objawów doszła gorączka. Udałam się do lekarza ogólnego, który potwierdził iż był to kleszcz, kawałek nawet był jeszcze widoczny. Przepisano mi antybiotyki na dwa tygodnie (doxycycline 2 razy dziennie przez 2 tyg.), maść ochładzająca i nakazano unikać słońca. 13 czerwca (prawie 2 tyg. temu) zakończyłam kurację antybiotykową. Chcialabym się upewnić, że objawy które miałam świadczyły o już toczącej się boreliozie. I czy 2 tygodnie przyjmowania leków starczyły aby na pewno by wszystko wróciło do normy? W okolicach 3 sierpnia mam się umówić na badania krwi pod tym kątem. Ostrzeżono mnie natomiast, że wynik tego badania krwi może nam nic nie powiedzieć i że "w sumie to bez sensu". W takim razie cóż mogę zrobić, czy też jakie badania wykonać aby mieć pewność że nie jest chora na boreliozę. Warta wspomnieć że jestem ozdrowieńcem - byłam chora wcześniej na Covid19. 

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8531
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi