2023-06-17

Czy problem z zatkanym nosem może powodować torbiel w zatokach?

Od dłuższego czasu zmagam się z zatkanym nosem, częstymi bólami głowy, lewej skroni i oka, uczuciem ciężkości głowy (ciśnienie), zmęczeniem, zatkanym lewym uchem, a po przebudzeniu czuję się przeziębiona (moja głowa jest ociężała i pulsuje, mam zatkany nos i uszy). Na wizycie u laryngologa wykryto u mnie przewlekłe zapalenie zatok i przypisano mi lek w formie aerozolu. Stosuje go już ponad miesiąc, obrzęk w nosie zmniejszył się, natomiast lewa dziurka nadal jest zatkana, pozostałe objawy zostały. Wykonałam tomografię zatok i okazało się, że mam torbiel na przyśrodkowej ścianie lewej zatoki szczękowej. Czy te objawy może powodować torbiel?

Zalecana stacjonarna wizyta laryngologiczna. Należy zabrać wyniki badań.
Wskazane badanie laryngologiczne i omówienie wyników badań.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Zapalenie zatok w Katowicach Zapalenie zatok w Warszawie Przeziębienie w Katowicach Zapalenie zatok w Częstochowie Przeziębienie w Gliwicach Przeziębienie w Dąbrowie Górniczej Zapalenie zatok w Krakowie Zapalenie zatok we Wrocławiu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5516
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
14768
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+125
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie