Czy preejakulat mógł spowodować zapłodnienie?

3 dni temu miałam swój pierwszy raz z chłopakiem. Nie było to zaplanowane, niestety nie użyliśmy zabezpieczenia. Trwało to około 2 minut, chłopak wszedł we mnie ale po tym czasie wyszedł ponieważ z tego zrezygnowaliśmy. Nie doszło to wytrysku, ale bardzo prawdopodobnie doszło do wydzielenia się prejeakulatu. Według aplikacji miałam dni niepłodne, okres powinnam mieć za 5 dni. Jaka jest szansa, że jestem w ciąży? Czy powinnam wziąć tabletkę dzień po jeśli nie chce być? Dziś występuje u mnie silne burczenie w brzuchu, dodatkowo jest ogromny stres, oprócz tego nie widzę innych objawów.

Preejakulat zawiera pewną ilość plemników zdolnych do zapłodnienia komórki jajowej. Ryzyko ciąży w Pani przypadku jest niewielkie, jednak niezerowe. W zależności jaki ma Pani "apetyt na ryzyko" można rozważyć zażycie tabletki "dzień po" lub uznać, że ryzyko ciąży jest niewielkie i odstąpić przyjęcia antykoncepcji awaryjnej.
Szansa, że jest Pani w ciąży jest niewielka, ale dla pewności może Pani przyjąć tabletkę.
Szansa jest minimalna , dla pewności można zażyć tabletkę po
Szansa zajścia w ciąże jest niewielka. Dla pewności należy przyjąć tabletkę po.
Ryzyko niechcianej ciąży jest w Pani przypadku niewielkie, ale proszę rozważyć zastosowanie antykoncepcji postkoitalnej.
Warto też umówić wizytę ginekologiczną i omówić temat antykoncepcji oraz rozważyć rozpoczęcie stosowania takiej terapii co pozwoli na pszyszłość uniknąć niepotrzebnego stresu.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3911
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10049
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi