Czy preejakulat mógł spowodować zapłodnienie?

3 dni temu miałam swój pierwszy raz z chłopakiem. Nie było to zaplanowane, niestety nie użyliśmy zabezpieczenia. Trwało to około 2 minut, chłopak wszedł we mnie ale po tym czasie wyszedł ponieważ z tego zrezygnowaliśmy. Nie doszło to wytrysku, ale bardzo prawdopodobnie doszło do wydzielenia się prejeakulatu. Według aplikacji miałam dni niepłodne, okres powinnam mieć za 5 dni. Jaka jest szansa, że jestem w ciąży? Czy powinnam wziąć tabletkę dzień po jeśli nie chce być? Dziś występuje u mnie silne burczenie w brzuchu, dodatkowo jest ogromny stres, oprócz tego nie widzę innych objawów.

Preejakulat zawiera pewną ilość plemników zdolnych do zapłodnienia komórki jajowej. Ryzyko ciąży w Pani przypadku jest niewielkie, jednak niezerowe. W zależności jaki ma Pani "apetyt na ryzyko" można rozważyć zażycie tabletki "dzień po" lub uznać, że ryzyko ciąży jest niewielkie i odstąpić przyjęcia antykoncepcji awaryjnej.
Szansa, że jest Pani w ciąży jest niewielka, ale dla pewności może Pani przyjąć tabletkę.
Istnieje niewielkie ryzyko zapłodnienia.
Jest niewielka szansa na zapłodnienie.
Szansa jest minimalna , dla pewności można zażyć tabletkę po
Szansa zajścia w ciąże jest niewielka. Dla pewności należy przyjąć tabletkę po.
Ryzyko niechcianej ciąży jest w Pani przypadku niewielkie, ale proszę rozważyć zastosowanie antykoncepcji postkoitalnej.
Warto też umówić wizytę ginekologiczną i omówić temat antykoncepcji oraz rozważyć rozpoczęcie stosowania takiej terapii co pozwoli na pszyszłość uniknąć niepotrzebnego stresu.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3443
Pytań zadanych
przez pacjentów
8290
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi