2024-01-02

Czy powrót do pełni zdrowia zajmie mi jeszcze dużo czasu?

Na początku grudnia pękło mi szkło w rękach. Oprócz pomniejszych skaleczeń zewnętrzna strona małego palca na zgięciu uległa głębokiemu rozcięciu. Miałem założone kilka szwów, które zostały zdjęte ok. 20 grudnia. Rana do końca nie była zabliźniona, więc później stosowałem plastry ściągające oraz kawałek plastiku pod plaster, aby nie zginać palca (aby krawędzie przerwanej skóry schodziły się). Niedługo minie miesiąc i mimo że skóra w dużej mierze zasklepiła się, palec wciąż jest obolały. Nie mogę go zginać jak w zdrowej dłoni np. zacisnąć palców w pięść, powyżej pewnego zakresu ruchu zginającego odczuwam spory ból. Tak samo przy przypadkowym uderzeniu w miejsce rozcięcia czułem silny ból. Palec wygląda względnie normalnie, może jest trochę bardziej siny pośrodku. W najbliższych tygodniach ze względu na wyjazdy nie mam możliwości kontaktu fizycznego z lekarzem, a poprzednia próba nie wyszła ze względu na zamieszanie w szpitalu. Mam zatem pytanie ile może trwać pełne zagojenie tego palca i odzyskanie w nim dawnej ruchomości. Ja wiem, że każdy człowiek i każdy uraz jest inny, ale mniej więcej ile średnio przy podobnych rozcięciach trwa powrót do pełni zdrowia?

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ortopeda we Wrocławiu Ortopeda w Gliwicach Ortopeda w Dąbrowie Górniczej Ortopeda w Katowicach Ortopeda w Częstochowie Ortopeda w Bielsku-Białej Ortopeda w Warszawie Ortopeda w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15641
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4