Czy powinnam się zaszczepić przeciw COVID-19 jeśli przeszłam nowotwór oraz koronawirusa?

5 lat temu chorowałam na nowotwór tarczycy. Została ona w całości usunięta. Wyniki badań są dobre. W grudniu 2020 r. chorowałam na COVID-19, jedynie z objawami braku smaku, węchu, lekką gorączką. Czy powinnam zaszczepić się przeciwko COVID-19? Czy są jakieś przeciwwskazania w związku z tym, iż chorowałam na nowotwór i na COVID-19?

Tak należy się zaszczepić
Tak, warto skorzystać z możliwości szczepienia ochronnego niezależnie od aktualnego miana przeciwciał i stanu po przechorowaniu COVID-19.
Powinna Pani się zaszczepić .
Nie ma przeciwwskazań, proszę się szczepić.
Jak najbardziej proszę się zaszczepić

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi