Czy powinnam odstawić witaminy na czas zażywania antybiotyków?

Jestem w 13 tygodniu ciąży. Do tej pory zażywam multiwitaminę I minerały, witaminę D3 oraz omega 3. W dniu dzisiejszym został mi przepisany antybiotyk nitrofurantoina (Macrobid 100mg) 1x2 dziennie na zakażenie dróg drogowych. Oraz zakupiłam probiotyk prOVag. Chciałabym się dowiedzieć czy powinnam odstawić witaminy na czas zażywania antybiotyków, a jeżeli nie to jak ja mam to wszystko ze sobą pogodzić, czyli antybiotyk, witaminy i probiotyk. Mieszkam w UK i mam jedynie kontakt z położną, która odsyła do farmaceuty, i tak w kółko. Nie chciałabym zaszkodzić maluszkowi w tym wszystkim.
Może Pani przyjmować wszystkie stosowane dotychczas preparaty podczas leczenia antybiotykiem. Jedynie proszę zachować odstęp pomiędzy antybiotykiem a probiotykiem co najmniej 1 godzinę.
WITAMINY PROSZE STOSOWAĆ TAK JAK DOTYCHCZAS, PROBIOTYK PROSZE WZIĄC 1 GODZINĘ PO ANTYBIOTYKU.
Dzień dobry,
Proszę stosować antybiotyk zgodnie z zaleceniami bez przerywania suplementacji witaminami. Probiotyk również warto zastosować zarówno dopochwowo jak i doustnie. Proszę jednak zachować odstęp około godziny pomiędzy dawką antybiotyku i probiotyku doustnego.
Proszę zadbać o odstęp między probiotykiem, a antybiotykiem. 30min. do godziny.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi