Czy powinnam odstawić witaminy na czas zażywania antybiotyków?

Jestem w 13 tygodniu ciąży. Do tej pory zażywam multiwitaminę I minerały, witaminę D3 oraz omega 3. W dniu dzisiejszym został mi przepisany antybiotyk nitrofurantoina (Macrobid 100mg) 1x2 dziennie na zakażenie dróg drogowych. Oraz zakupiłam probiotyk prOVag. Chciałabym się dowiedzieć czy powinnam odstawić witaminy na czas zażywania antybiotyków, a jeżeli nie to jak ja mam to wszystko ze sobą pogodzić, czyli antybiotyk, witaminy i probiotyk. Mieszkam w UK i mam jedynie kontakt z położną, która odsyła do farmaceuty, i tak w kółko. Nie chciałabym zaszkodzić maluszkowi w tym wszystkim.
Może Pani przyjmować wszystkie stosowane dotychczas preparaty podczas leczenia antybiotykiem. Jedynie proszę zachować odstęp pomiędzy antybiotykiem a probiotykiem co najmniej 1 godzinę.
WITAMINY PROSZE STOSOWAĆ TAK JAK DOTYCHCZAS, PROBIOTYK PROSZE WZIĄC 1 GODZINĘ PO ANTYBIOTYKU.
Dzień dobry,
Proszę stosować antybiotyk zgodnie z zaleceniami bez przerywania suplementacji witaminami. Probiotyk również warto zastosować zarówno dopochwowo jak i doustnie. Proszę jednak zachować odstęp około godziny pomiędzy dawką antybiotyku i probiotyku doustnego.
Proszę zadbać o odstęp między probiotykiem, a antybiotykiem. 30min. do godziny.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi