Czy pomimo wyniku beta hCG mogę być w ciąży (np. pozamacicznej)?

7 grudnia, czyli około 14 dni po pierwszym dniu ostatniej miesiączki odbyłam stosunek przerywany z partnerem. Z powodu niewielkiego bólu, który pojawił się w trakcie, przerwaliśmy długo przed ejakulacją. Kolejne krwawienie pojawiło się w spodziewanym czasie, jednak było o ok. 30% mniej obfite niż zwykle. Zastanawiałam się, czy nie jest to plamienie implantacyjne, ale trwało to u mnie 5-6 dni, a orientuję się, że plamienie trwa maksymalnie 3 dni. Miałam też te same bóle co zawsze. Mimo wszystko nie dawało mi to spokoju, dlatego prawie miesiąc po stosunku (5 stycznia) zrobiłam badanie laboratoryjne B-HCG aby się upewnić. Wynik wyszedł <0,2. Jestem teraz w trakcie oczekiwania na miesiączkę, która według aplikacji spóźnia się już 3 dni. Dodam, ze od momentu kiedy zaczęłam przypuszczać, że mogłam zajść w ciążę, jestem bardzo zestresowana. Mimo ujemnej bety, od 1,5 tygodnia robię codziennie test z rannego moczu i ani jeden nie wyszedł pozytywnie. Wiem że to obłęd, ale czuję lekkie kłucia w okolicach jajników i zastanawiam się czy jest cień szansy, że jestem w ciąży? Brałam też pod uwagę ciszę pozamaciczną, po tym jak wyczytałam, że niekiedy hCG nie jest wykrywalne w takim przypadku. Nie mogę spać po nocach, z uwagi na studia i brak pracy nie mogę sobie pozwolić na wizytę w gabinecie, dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o specjalistyczną opinię.
jest takie ryzyko
Jeśli beta-hcg i kilkukrotnie wykonane testy ciążowe są negatywne to nie jest Pani w ciąży. Proszę rozważyć skuteczną metodę antykoncepcji, która pozwoli zmniejszyć stres związany z ryzykiem niechcianej ciąży.
Raczej nie jest Pani w ciąży.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi