Czy pomimo wyniku beta hCG mogę być w ciąży (np. pozamacicznej)?

7 grudnia, czyli około 14 dni po pierwszym dniu ostatniej miesiączki odbyłam stosunek przerywany z partnerem. Z powodu niewielkiego bólu, który pojawił się w trakcie, przerwaliśmy długo przed ejakulacją. Kolejne krwawienie pojawiło się w spodziewanym czasie, jednak było o ok. 30% mniej obfite niż zwykle. Zastanawiałam się, czy nie jest to plamienie implantacyjne, ale trwało to u mnie 5-6 dni, a orientuję się, że plamienie trwa maksymalnie 3 dni. Miałam też te same bóle co zawsze. Mimo wszystko nie dawało mi to spokoju, dlatego prawie miesiąc po stosunku (5 stycznia) zrobiłam badanie laboratoryjne B-HCG aby się upewnić. Wynik wyszedł <0,2. Jestem teraz w trakcie oczekiwania na miesiączkę, która według aplikacji spóźnia się już 3 dni. Dodam, ze od momentu kiedy zaczęłam przypuszczać, że mogłam zajść w ciążę, jestem bardzo zestresowana. Mimo ujemnej bety, od 1,5 tygodnia robię codziennie test z rannego moczu i ani jeden nie wyszedł pozytywnie. Wiem że to obłęd, ale czuję lekkie kłucia w okolicach jajników i zastanawiam się czy jest cień szansy, że jestem w ciąży? Brałam też pod uwagę ciszę pozamaciczną, po tym jak wyczytałam, że niekiedy hCG nie jest wykrywalne w takim przypadku. Nie mogę spać po nocach, z uwagi na studia i brak pracy nie mogę sobie pozwolić na wizytę w gabinecie, dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o specjalistyczną opinię.
jest takie ryzyko
Jeśli beta-hcg i kilkukrotnie wykonane testy ciążowe są negatywne to nie jest Pani w ciąży. Proszę rozważyć skuteczną metodę antykoncepcji, która pozwoli zmniejszyć stres związany z ryzykiem niechcianej ciąży.
Raczej nie jest Pani w ciąży.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5246
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi