Czy po ciąży kontynuować branie leków na niedoczynność tarczycy?

Mam 32 lata i jestem 6 tygodni po porodzie. W czasie ciąży wyszła mi niedoczynność tarczycy, brałam leki Euthyrox 75, potem 50. Pytanie czy teraz po ciąży nadal muszę brać? Zrobiłam badanie i TSH wyszło 2,213 przy niebraniu tabletek. Bo od porodu przestałam brać. Dodam, że w rodzinie nikt nie choruje na tarczycę.
Proszę zwrócić się do lekarz o ocenę Pani stanu klinicznego, kontrolować okresowo TSH, Ft3, Ft4, wtedy można będzie podjąć decyzję.
Proszę wykonać komplet badań i skontaktować się ze swoim endokrynologiem.
decyzje o braniu nalezy podjąć na podstawie wyników badan laboratoryjnych tsh, ft3, ft4
Najlepiej wybrać się na wizytę kontrolną u lekarza rodzinnego lub endokrynologa po wykonaniu badań obwodowych hormonów tarczycy tj. fT3 i fT4.
po 6 tygodniach należy powtórzyć TSH i z wynikami zwrócić się do lekarza rodzinnego / internisty

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi