Czy plastry antykoncepcyjne zapewnią mi ochronę?

Czy w dniu przyklejenia drugiego plastra jestem w pełni chroniona i wtedy współżycie bez zabezpieczenia nie niesie ze sobą ryzyka ciąży? W ulotce jest napisane, że 8 dnia nie trzeba już dodatkowego zabezpieczenia, a w 7 dniu jest duże ryzyko? Pierwszego plastra nie przykleiłam w pierwszym dniu cyklu, tylko później, nigdy wcześniej nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej.
Plastry hormonalne należy stosować zgodnie z ulotką.
tak zapewniaja ochrone ,stosowac prosze zgodnie z zaleceniem ginekologa
Istotnym pytaniem jest jak późno zastosowała Pani pierwszy plaster, gdyż mogło mieć to istotny wpływ na skutecznosć całej terapii w bieżącym cyklu. Żadna metoda antykoncepcji nie daje pełnej i bezwzględnej pewności. Sugeruję dodatkowe zabezpieczenie i zastosowanie plastrów antykoncepcyjnych zgodnie z zalecenami w kolejnym cyklu.
Nalezy stosować zgodnie z ulotką.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4302
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi