Czy plastry antykoncepcyjne zapewnią mi ochronę?

Czy w dniu przyklejenia drugiego plastra jestem w pełni chroniona i wtedy współżycie bez zabezpieczenia nie niesie ze sobą ryzyka ciąży? W ulotce jest napisane, że 8 dnia nie trzeba już dodatkowego zabezpieczenia, a w 7 dniu jest duże ryzyko? Pierwszego plastra nie przykleiłam w pierwszym dniu cyklu, tylko później, nigdy wcześniej nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej.
Plastry hormonalne należy stosować zgodnie z ulotką.
tak zapewniaja ochrone ,stosowac prosze zgodnie z zaleceniem ginekologa
Istotnym pytaniem jest jak późno zastosowała Pani pierwszy plaster, gdyż mogło mieć to istotny wpływ na skutecznosć całej terapii w bieżącym cyklu. Żadna metoda antykoncepcji nie daje pełnej i bezwzględnej pewności. Sugeruję dodatkowe zabezpieczenie i zastosowanie plastrów antykoncepcyjnych zgodnie z zalecenami w kolejnym cyklu.
Nalezy stosować zgodnie z ulotką.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi