Czy plamienia między miesiączkami to powód do niepokoju?

Mam 15 lat i normalnie miesiączkuję. Bez problemów. Teraz mam plamienia między miesiączkami. Nic mnie nie boli, dobrze się czuję, ale niepokoi mnie to. Dodam, że jestem dziewicą, nie jem dużo i śpię w takiej pozycji że mięśnie podbrzusza są napięte. Czy jest powód do niepokoju?

Plamienia w okolicy środku cyklu mogą być związane z owulacją. Warto jednak rozważyć wizytę u ginekologa podczas której wykonane będzie badanie usg. U pań, które nie rozpoczęły współżycia badanie to wykonywane jest domyślnie przez brzuch i jest bezbolesne. Na wizytę warto przyjść z pełnym pęcherzem co ułatwi uwidocznienie macicy i jajników. Proszę pamiętać, że wizyta ginekologiczna osoby nieletniej powinna odbywać się w towarzystwie opiekuna prawnego.
Plamienie między miesiączkami mogą świadczyć o dojrzewaniu jajników. Należy jednak sprawdzic to na wizycie u ginekologa ( usg przez brzuch, bez badania ginekologicznego na fotelu.)
uważam, że nie stanowi to powodu do niepokoju w tak młodym wieku, ale zalecam wykonanie usg przez brzuch u lekarza ginekologa

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi