Czy plamienia między miesiączkami to powód do niepokoju?

Mam 15 lat i normalnie miesiączkuję. Bez problemów. Teraz mam plamienia między miesiączkami. Nic mnie nie boli, dobrze się czuję, ale niepokoi mnie to. Dodam, że jestem dziewicą, nie jem dużo i śpię w takiej pozycji że mięśnie podbrzusza są napięte. Czy jest powód do niepokoju?

Plamienia w okolicy środku cyklu mogą być związane z owulacją. Warto jednak rozważyć wizytę u ginekologa podczas której wykonane będzie badanie usg. U pań, które nie rozpoczęły współżycia badanie to wykonywane jest domyślnie przez brzuch i jest bezbolesne. Na wizytę warto przyjść z pełnym pęcherzem co ułatwi uwidocznienie macicy i jajników. Proszę pamiętać, że wizyta ginekologiczna osoby nieletniej powinna odbywać się w towarzystwie opiekuna prawnego.
Plamienie między miesiączkami mogą świadczyć o dojrzewaniu jajników. Należy jednak sprawdzic to na wizycie u ginekologa ( usg przez brzuch, bez badania ginekologicznego na fotelu.)
uważam, że nie stanowi to powodu do niepokoju w tak młodym wieku, ale zalecam wykonanie usg przez brzuch u lekarza ginekologa
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1250
Pytań zadanych
przez pacjentów
4278
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi