Czy pęcherzyk ciążowy może się przemieścić i uniknąć ciąży pozamacicznej?

Niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Obecnie leci 5 tydzień. Ostatnio byłam na pierwszym badaniu u ginekologa, który wykrył u mnie zapalenie, wskazał miejsce, gdzie może tworzyć się pęcherzyk ciążowy. Na kartce od niego wyczytałam, że pęcherzyk 3 mm jest widoczny w jednym z rogów macicy, rozpoznanie: ciąża pozamaciczna. Za tydzień mam wizytę kontrolną, czy na tej kolejnej wizycie jest możliwość wykluczenia ciąży pozamacicznej? Czy pęcherzyk może się przemieścić? Dodam, że lekarz mi tego nie powiedział sam z siebie, tylko wyczytałam to sama w domu. Na odchodne tylko mi powiedział, że jest to ciąża w 70%.

Tak, przy kolejnej wizycie powinna być możliwość wykluczenia ciąży pozamacicznej. Wątpliwości odnośnie przebiegu wizyty najlepiej jest omówić z lekarzem bezpośrednio podczas wizyty.
należy wykonać dwa badania Bhcg w 0 godzinie i za 48 godzin, nalezy wykonac badanie usg po tych wynikach.
pęcherzyk już się nie przeniesie, należy wykluczyć ciążę pozamaciczną
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1810
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi