Czy pęcherzyk ciążowy może się przemieścić i uniknąć ciąży pozamacicznej?

Niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Obecnie leci 5 tydzień. Ostatnio byłam na pierwszym badaniu u ginekologa, który wykrył u mnie zapalenie, wskazał miejsce, gdzie może tworzyć się pęcherzyk ciążowy. Na kartce od niego wyczytałam, że pęcherzyk 3 mm jest widoczny w jednym z rogów macicy, rozpoznanie: ciąża pozamaciczna. Za tydzień mam wizytę kontrolną, czy na tej kolejnej wizycie jest możliwość wykluczenia ciąży pozamacicznej? Czy pęcherzyk może się przemieścić? Dodam, że lekarz mi tego nie powiedział sam z siebie, tylko wyczytałam to sama w domu. Na odchodne tylko mi powiedział, że jest to ciąża w 70%.

Tak, przy kolejnej wizycie powinna być możliwość wykluczenia ciąży pozamacicznej. Wątpliwości odnośnie przebiegu wizyty najlepiej jest omówić z lekarzem bezpośrednio podczas wizyty.
należy wykonać dwa badania Bhcg w 0 godzinie i za 48 godzin, nalezy wykonac badanie usg po tych wynikach.
pęcherzyk już się nie przeniesie, należy wykluczyć ciążę pozamaciczną

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi